Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας

Την Πέμπτη 24/1/2019 έγινε η κοπή της βασιλόπιτας σε κάθε τμήμα όλων των τάξεων του σχολείου μας και στο Σύλλογο Διδασκόντων. Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Καλυβίων πρόσφερε δώρα για τους τυχερούς, καθηγητή/τρια από τον Σύλλογο Διδασκόντων και μαθητή/τρια κάθε τμήματος. Η κοπή της πίτας, που ήταν προσφορά της κας Ράνιας Παναγιωτίδου μέλους του Συλλόγου Γονέων, έγινε στο γραφείο των καθηγητών αφού προηγήθηκε ευχέλαιο για την νέα χρονιά από τον πατέρα Νικόλαο. Θερμές ευχαριστίες στο Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας και ευχές για μια δημιουργική και χαρούμενη χρονιά για όλους!

κοπή πίτας 2019

Λήξη τετραμήνου - επίδοση ελέγχων προόδου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Την Παρασκευή 09/02/2018 θα γίνει η επίδοση ελέγχων των μαθητών μας. Τα παιδιά την ημέρα αυτή θα σχολάσουν την 4η ώρα, δηλαδή 11:40.

Η επίδοση θα γίνει αποκλειστικά στους κηδεμόνες τους, στην αίθουσα διδασκαλίας του κάθε μαθητή, από τις 11:45π.μ έως 13:30μ.μ. Το σχολείο θα σας παρέχει ανάλογες βεβαιώσεις για την εργασία σας.Παρακαλούμε να τηρηθούν οι ώρες επίδοσης των ελέγχων.

Από τη διεύθυνση του σχολείου

Ενημέρωση Γονέων

Τη Δευτέρα 15/2/2016 και ώρα 11:45 θα επιδοθούν οι έλεγχοι πρόδου στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου. Παράλληλα, στο εργαστήριο φυσικών επιστημών, θα πραγματοποιηθεί παρουσίαση κατασκευών και πειραμάτων φυσικής, βιολογίας και χημείας από τους μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα "Επιταχυντές - Ανιχνευτές και Στοιχειώδη Σωματίδια".