ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Ανακοινώθηκαν τα εξεταστικά κέντρα ειδικών μαθημάτων για τις Πανελλαδικές 2020. Μπορείτε να δείτε το Δελτίο Τύπου του ΥΠΑΙΘ εδώ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

Από το ΥΠΑΙΘ ανακοινώθηκε ότι οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων 2020 ξεκινούν από τη Δευτέρα 29 Ιουνίου και λήγουν  την Παρασκευή 17 Ιουλίου 2020. Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. απευθύνονται στο Λύκειό τους από τη Δευτέρα 29 Ιουνίου για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση http://exams.it.minedu.gov.gr , να μελετούν το Μ.Δ. και σε πρώτο στάδιο να κάνουν κάποιες προσωρινές προτιμήσεις (Προσωρινή Αποθήκευση).Μετά την ανακοίνωση των βαθμών των Πανελλαδικών, όλοι οι υποψήφιοι στην ίδια ηλεκτρονική διεύθυνση θα πρέπει να κλειδώσουν το τελικό τους μηχανογραφικό (επιλέγοντας ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ) ως και την Παρασκευή 17 Ιουλίου 2020. Δείτε αναλυτικότερα την ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ.

Πρόγραμμα και Εξεταστικά Κέντρα Τ.Ε.Φ.Α.Α.

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα Υγειονομικής εξέτασης και Πρακτικών Δοκιμασιών υποψηφίων για εισαγωγή στα Τ.Ε.Φ.Α.Α.  ακαδημαϊκού έτους 2020-2021.
Δείτε εδώ αναλυτικά την ανακοίνωση.

Προθεσμία και δικαιολογητικά για την συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Αστυνομικών Σχολών

Σύμφωνα με την σχετική προκήρυξη του Αρχηγείου της Ελληνικής  Αστυνομίας η προθεσμία για την υποβολή των σχετικών δικαιολογητικών των υποψηφίων για τη συμμετοχή τους στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Αστυνομικών Σχολών λήγει στις 12 Ιουνίου 2020 και ώρα 15.00. Δείτε εδώ την σχετική ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ.

Υποβολή δικαιολογητικών για την συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαϊκού έτους 2020-2021.

Η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της Αίτησης- ΥΔ στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος θα γίνεται από την Πέμπτη 28-05-2020 έως και την Πέμπτη 04-06-2020.

Μετά την ηλεκτρονική υποβολή της Αίτησης-ΥΔ οι υποψήφιοι μεταβαίνουν αυτοπροσώπως από την Παρασκευή 29-05-2020 έως και την Παρασκευή 05-06-2020 και από ώρα 08:00 έως 16:00 στις έδρες των Διοικήσεων Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομών (Επιτροπή Παραλαβής Δικαιολογητικών) για τις λοιπές διαδικασίες που προβλέπονται στην προκήρυξη.

Για: διαδικασία-προκήρυξη-δικαιολογητικά δείτε την ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ.

•  Start
  •  1  2  3