Το σχολείο μας αποσπά 2 βραβεία στον 7ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι»

Την Τετάρτη 9 Ιουνίου 2021 ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 7ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι» σχολικού έτους 2020-2021, σύμφωνα με την αξιολόγηση της αρμόδιας επιτροπής. Οι βραβευθέντες/-είσες και διακριθέντες/-είσες στο διαγωνισμό  που διενεργείται από τη Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων του Υπουργείου Παιδείας  και Θρησκευμάτων σε συνεργασία με το Εβραϊκό Μουσείο Ελλάδος, θα συμμετάσχουν σε ειδικό ετήσιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Εβραϊκού Μουσείου Ελλάδος που περιλαμβάνει εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο του Άουσβιτς (όταν το επιτρέψουν οι συνθήκες).

Απονεμήθηκαν πέντε (5) Βραβεία και δέκα (10) Τιμητικοί Έπαινοι
Το σχολείο μας απέσπασε το 2ο και το 3ο βραβείο με τα έργα:

blue dot Αν ξεχάσεις
  των μαθητριών Μπάλι Κατερίνα, Εμμανουήλ Αγγελική-Αναστασία και Λύρα Μαρκέλλα-Ιωάννα της Α' τάξης
blue dot Ένα περιστέρι και μια ιστορία
   του μαθητή Γκίκα Αντώνη της Α' τάξης

Υπεύθυνη καθηγήτρια η κυρία Πολίτου Άννα, φιλόλογος και υποδιευθύντρια στο σχολείο μας

΄Ολοι οι διδάσκοντες του σχολείου μας συγχαίρουν για τις εξαιρετικές αυτές προσπάθειες,  όλους/-ες τους/τις συμμετέχοντες/-ουσες, καθώς και την εκπαιδευτικό κυρία Πολίτου Άννα που τους καθοδήγησε και μέσα στις ιδιαίτερα δύσκολες συνθήκες της πανδημίας φέτος, κατάφεραν να δημιουργήσουν τόσο αξιόλογα πρωτότυπα έργα. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους !!!