Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Ο εορτασμός της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου, έγινε φέτος διαδικτυακά λόγω της πανδημίας. Έτσι με σύμμαχό μας την τεχνολογία παρουσιάστηκε online με επιτυχία στους μαθητές και στις μαθήτριες του σχολείου μας, το αφιέρωμα που προετοίμασαν οι επαιδευτικοί του σχολείου μας, κυρία Θηλυκού Πασχαλιά, θεολόγος και κυρία Μπούλιαρη Γεωργία, φυσικός. Προβλήθηκαν επίσης video με παραδοσιακά χορευτικά από το 6ο Γυμνασίου Οδησσού,  από παλαιότερη επίσκεψη του σχολείου μας στην Οδησσό με υπεύθυνη την κυρία Μπούλιαρη Γεωργία. Και video με την παρέλαση μαθητών του λυκείου μας με τις σημαίες του αγώνα του '21 που είχε πραγματοποιηθεί στα πλάισια της γιορτής της Σημαίας του 2018, υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας φυσικής αγωγής κυρίας Ζηνέλη Καίτης.
Η παρουσίαση της σχολικής εορτής
Video 1ο με χορευτικό του 6ου Γυμνασίου Οδησσού
Video 2ο με χορευτικό του 6ου Γυμνασίου Οδησσού